دوشنبه, 13 مرداد 1399 English          

عنوان : آقای صوفی نماینده استان مركزی در شورای عالی استانها و رئیس شبكه روستاهای دوستدار كتاب كشور خبر داد
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ 

صوفی با اعلام خبر راهیابی 60 روستا به مرحله دوم ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران گفت: داوری مرحله نهایی این جشنواره در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهد شد و در مراسم اختتامیه 10 روستا و منطقه عشایری برگزیده خواهند شد.

 

سعید صوفی نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها و عضو ستاد هماهنگی شهرها پایتخت کتاب ایران و رئیس شبکه روستاهای دوستدار کتاب  از معرفی روستاهای راه‌یافته به ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران خبر داد.

 

وی افزود: ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران از ابتدای تیرماه با اعلام فراخوان آن از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌تمامی نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط شروع به کارکرد.

 

رئیس شبکه روستاهای دوستدار کتاب ادامه داد: با اعلام فراخوان ارسال آثار روستاهای متقاضی شرکت در این جشنواره، ۱۴۱۹ روستا و منطقه عشایری از سراسر کشور آثار و مستندات خود را به دبیرخانه مرکزی ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردند که نسبت به دوره‌های گذشته از کیفیت و کمیت بیشتری برخوردار بود.

 

عضو ستاد هماهنگی شهرها پایتخت کتاب ایران تصریح کرد: بر اساس رأی هیئت‌داوران این جشنواره در مرحله اول ۱۲۶ روستا و منطقه عشایری انتخاب‌شده و به مرحله دوم راه یافتند و داوران مرحله دوم این جشنواره از میان ۱۲۶ اثر راه‌یافته به این مرحله ۶۰ روستا و منطقه عشایری از ۲۳ استان را به‌عنوان برگزیدگان مرحله دوم این جشنواره انتخاب و به دبیرخانه جشنواره برای داوری نهایی معرفی کردند.

 

صوفی بابیان اینکه از میان ۶۰ روستای راه‌یافته به مرحله نهایی این جشنواره ۶ روستا و منطقه عشایری در بخش استمرار رقابت خواهند کرد توضیح داد: داوری مرحله نهایی این جشنواره در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهد شد و در مراسم اختتامیه که در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه در محل سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران با حضور اصحاب قلم و فرهنگ هم‌زمان با برنامه معرفی ششمین پایتخت کتاب ایران برگزار خواهد شد و 10 روستا و منطقه عشایری به‌عنوان روستاهای برگزیده و ده روستا و منطقه عشایری به‌عنوان روستای روستاهای تقدیری و یک روستا به‌عنوان برگزیده استمرار معرفی خواهد شد.


پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان مرکزی

DOURAN Portal V3.9.8.7

V3.9.8.7